معرفی پزشکان
 
دسترسی سریع
 
 
آمار بازدید
تعداد افراد آنلاین:  224
بازدید کل:  196284
بازدید امروز:  146
بازدید دیروز:  428
بازدید هفته جاری:  574
بازدید ماه جاری:  146
 
 
نظر سنجی
نظرتان درمورد خدمات بیمارستان چیست؟
 
 
بخش اطفال و نوزادانبخش نرسري و نوزادان، اطفال به صورت واحدهاي جدا از هم در طبقه دوم در راهروي اول واقع شده است


پذيرش نوزاد
در بخش نرسري پذيرش نوزاد از بلوك زايمان توسط ماماي مسئول به بخش نرسري تحويل داده مي‌شود و نوزاد با آپكار 10-9 و به صورت سالم و Stable بايد باشد (در صورت داشتن مشكل در بلوك زايمان بررسي مي‌گردد).
طريقه تحويل نوزاد از اتاق عمل توسط پرسنل بخش نرسري صورت مي‌گيرد كه به صورت حمل با انكوباتور پرتابل كه مجهز به اكسيژن و وارمر مي‌باشد صورت مي‌پذيرد (نوزاد از لحاظ تنفسي سالم باشد) پس از تحويل نوزاد بررسي و اقدامات لازم صورت مي‌گيرد.
پذيرش نوزاد يا اطفال
الف : پذيرش از مطب
ب: پذيرش از ساير بخش‌ها
ج : پذيرش از اورژانس
الف: بيماران مراجعه از مطب پس از تشكيل پرونده به پزشك كشيك اورژانس مراجعه مي‌نمايند و پزشك اورژانس پس از هماهنگي با پزشك معالج و قيد دستورات لازم در پرونده همراه با پرستار اورژانس در بخش نوزادان يا امثال پذيرش و بستري مي‌شوند.
ب: بيماران كه از طريق درمانگاه توسط پزشك اطفال معاينه و ويزيت مي‌گردند با نامه پزشك تشكيل پرونده بستري مي‌دهند. بيماراني كه طرف قرارداد با بيمه‌ها مي‌باشند پس از تشكيل پرونده به درمانگاه اورژانس مراجعه مي‌نمايند و پس از گرفتن History توسط پزشك كشيك با پرستار اورژانس در بخش مربوطه بستري مي‌گردند ولي بيماراني كه طرف قرارداد با بيمه نباشند و پرونده به صورت خصوصي باشد پر از تشكيل پرونده جهت بستري شدن به بخش مربوطه مراجعه مي‌نمايند.
ج: بيماراني كه از طريق اورژانس مراجعه مي‌نمايند پس از ويزيت و معاينه پزشك اورژانس و هماهنگي با پزشك اطفال جهت بستري كردن (كودك يا نوزاد) تشكيل پرونده مي‌دهند و پس از گرفتن شرح حال و قيد دستورات همراه با پرت و اورژانس در بخش بستري مي‌گردند.
پس از بستري در بخش ساير فرايندهاي پذيرش و اقدامات بيمار براساس اصول و مقررات انجام مي‌گيرد. خون‌گيري نوزادان و اطفال در بخش توسط پرستار مربوطه صورت مي‌پذيرد.
موارد بستري در بخش :
نوزادان شامل بيماري‌هاي ايكتر، تب‌دار و دهيدراتاسيون، رفلكس معده مي‌باشد.
اطفال شامل بيماري‌ آسم،پنوموني، گاسترو آنتريت، عفونت ادراري، آنميك، روماتيسمي و ... مي‌باشد